VÍTĚZ JUBILEJNÍHO ROČNÍKU BUDE VYHLÁŠEN BĚHEM INTERNETOVÉHO VYSÍLÁNÍ. V POROTĚ LETOS NOVĚ ZASEDNE REŽISÉR SERIÁLU "VYPRÁVĚJ" A "PRVNÍ REPUBLIKA".

Festival, který má za cíl podporovat regionální kapely, funguje celé desetiletí na stejném principu. Kapely mohou přihlásit svůj videoklip a ten potom hodnotí odborná porota, ale také veřejnost na internetu. Letos je v soutěži 67 klipů, což je historicky druhý největší počet.

„Hlasování veřejnosti již bylo ukončeno, nejvýše se u veřejnosti umístil videoklip  "BUS" od kapely Kozičky, kamera a režie Martin Kolembář  s historicky rekordním počtem 1626 hlasů. Nyní se čeká na verdikt odborné poroty. Ten bude znám 1. prosince 2019 během on-line internetového vysílání, kde se fanoušci dozví nejenom vítěze, ale také důvody, podle kterých se porota rozhodovala,“ říká za organizační tým Iva Blažková.

Organizátoři dostáli tradici a porota je i letos tříčlenná. Usedne v ní scénárista, kameraman, střihač a režisér v jedné osobě Jaromír Malý, filmař a autor mnoha hudebních klipů Martin Studecký, oba už v minulosti s festivalem spolupracovali. Novou posilou je letos režisér Biser Atanas Arichtev, člověk, který spoluzakládal kapelu Kryštof, režíroval seriál Vyprávěj nebo První republika.

Snažíme se, aby regionální kapely získaly zpětnou vazbu od úspěšných profesionálů. Výběr členů poroty s tím úzce souvisí, proto jsme upřímně rádi, že se festival každým rokem posouvá dál a obhajuje svou existenci,“ dodává Iva Blažková.

FESTKLIP od začátku podporují Ústecký kraj a Město Most, poslední dva roky festival také spolupracuje s nahrávací společností Ponte Records, která se regionálním kapelám věnuje ve svém internetovém rádiu

Výsledky letošního jubilejního FESTKLIPU budou vyhlášeny 1. prosince od 18:00 h, sledujte on-line internetové vysílání na adrese 

přímý přenos začíná v 18:00 na:                      https://youtu.be/1EKDZRltSBc

 

V pořadu zazní řada soutěžních klipů, rozhovory s porotou a další zajímavosti. Sestřih se později objeví v televizním vysílání regionální televize DAKR.