Na začátku byla myšlenka trojice nadšenců společnosti MISTRAL TV produkce s.r.o. vytvořit festival, který by se věnoval oblasti jim nejbližší, vizuální tvorbě. Rozhodli se ale také podpořit začínající hudební kapely, takzvané amatérské, ve smyslu, že hraní v kapele není jejich stálou profesí. A tak se v roce 2010 uskutečnil první ročník festivalu zaměřeného na videoklipy.

Dnes Vám představujeme již jubilejní 10. ročník festivalu FESTKLIP, akce, která má svou tradici, stálé fanoušky a před sebou, doufáme, zářnou budoucnost. Letos Vás vítáme na zcela nových internetových stránkách, které slouží nejenom jako informační zdroj, ale také jako místo Vašeho hlasování. Proto jsme stránky vizuálně upravili tak, abyste festival mohli sledovat a zapojit se do něho pohodlně i ze svých mobilních telefonů.

Naším hlavním cílem je podporovat hudební nadšence, kteří mají svou kapelu, nejsou zastupováni OSA a věnují se hudební produkci. Víme, že prosadit se v hudebním světě není snadné, proto je posláním FESTKLIPU propagovat videoklipy a celkově podporovat regionální interprety. Třeba tím, že přihlášené klipy budou mimo jiné odvysílány ve třech regionálních televizíchTV DAKR, RTM +. Festival FESTIKLIP má celých 9 let ustálenou základní podobu.

Vítěz se hledá ve dvou kategoriích. V první kategorii úroveň hodnotí odborná porota, ve druhé hlasují fanoušci po internetu.  

Festival vznikl a je nepřetržitě od svého počátku finančně podporován ze strany Ústeckého kraje a Magistrátu města Most.